Plonų plaukų priežiūros patarimai

Jei genetiškai negimėte itin storais plaukais, puikiai žinote, kad plonesni plaukai turi ir privalumų, ir trūkumų.

Viena vertus, turite mažiau plaukų, kuriuos reikia formuoti, trumpiau džiūsta ir yra natūraliai šilkinės tekstūros, tačiau, kita vertus, jūsų plaukai gali sunkiai išlaikyti garbanas ir jiems gali trūkti apimties. Laimei, yra keletas strategijų, kurių galite imtis, kad paslėptumėte plonus plaukus, tačiau galiausiai rūpinimasis plaukais ir mitybos bei gyvenimo būdo pokyčiai yra geriausias būdas išmokti pamilti savo plonus plaukus ir maksimaliai išnaudoti tai, ką turite!

Nuo mitybos pokyčių iki produktų rekomendacijų ir aksesuarų – sekite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti apie plonų plaukų priežiūrą.

Plonų plaukų priežiūra

Mitybos pokyčiai

Nors gimimo plaukų tekstūros ir storio negalite kontroliuoti, yra veiksnių, kurie daro įtaką jūsų plaukams ir kuriuos galite pakeisti, pavyzdžiui, mityba. Maistas, kurį valgote, ir gyvenimo būdas, kuriuo gyvenate, stebėtinai tiesiogiai susiję su jūsų plaukų išvaizda. Retėjantys plaukai gali būti vitaminų trūkumo arba tam tikrų maistinių medžiagų stygiaus rezultatas. Toliau pateikiami keli mitybos pokyčiai, kuriuos galite atlikti ir už kuriuos ploni slenkantys plaukai jums labai padėkos:

Kologenas

Nors techniškai negalite “sustorinti” savo plaukų ar padidinti folikulų skaičiaus, tikrai yra būdų, kaip galite užkirsti kelią tolesniam plaukų slinkimui. Kolagenas žinomas dėl savo naudos, padedančios išlaikyti jaunatvišką veido odą, tačiau jo nauda tinka ir plaukams. Kolagenas gerina kraujotaką ir didina aminorūgščių kiekį organizme, o tai mažina plaukų retėjimo riziką.

Vitamin B

B grupės vitaminai ir biotino papildai žinomi dėl savo naudos gerinant odos, plaukų ir nagų išvaizdą ir savijautą. Būtinai įtraukite į savo mitybą maisto produktų, kuriuose gausu B grupės vitaminų, pavyzdžiui, špinatų, neskaldytų grūdų, jogurto, kiaušinių ir linų sėmenų. Jei nesate tikri dėl savo B grupės vitaminų kiekio, vartokite maisto papildų, kad būtumėte tikri, jog kasdien gaunate reikiamą jų kiekį.

Cinamonas

Tai gali atrodyti atsitiktinai, tačiau įrodyta, kad cinamonas yra susijęs su plaukų augimu. Šis prieskonis gerina kraujotaką, o tai savo ruožtu atneša deguonies ir maistinių medžiagų į jūsų plaukų folikulus, kad išvengtumėte plaukų slinkimo. Tai paprastas ir gardus ingredientas, kurį galima įmaišyti į rytinę latte, tad kodėl gi nepabandžius? Rezultatai gali jus nustebinti!

Cukrui ne

Net jei visus šiuos papildus ir naujus vitaminus įtrauksite į savo rutiną, vis tiek reikia padaryti vieną svarbų pokytį, susijusį su jūsų mityba. Baltasis cukrus ir angliavandeniai siejami su plaukų slinkimu, todėl jų reikėtų vengti, jei tikitės pakeisti savo plaukus. Venkite visko, kas turi per daug rafinuotų sudedamųjų dalių ar aspartamo, ir stenkitės, kad jūsų racione būtų švarių, sveikų maisto produktų su natūraliais cukrais.

Sveiki plaukų įpročiai ir gyvenimo būdo pokyčiai

Be vartojamo maisto, jūsų gyvenimo būdo sprendimai taip pat turi tiesioginės įtakos jūsų plaukų išvaizdai ir storiui.

Stresas

Stresas yra vienas didžiausių ir labiausiai stebinančių plaukų retėjimo ir slinkimo kaltininkų. Jei pastebite, kad lengvai užsikraunate ir dažnai jaučiate stresą, tai gali būti pagrindinis veiksnys, turintis įtakos jūsų plaukų išvaizdai. Skirkite laiko savo kasdienei rutinai ir įtraukite į ją savęs priežiūros procedūras, kurios, kaip žinote, padeda nusiraminti ir nuraminti mintis, pavyzdžiui, tam tikros rūšies treniruotės, knygos skaitymas arba ramybės suteikimas žiūrint “Netflix

karštis

Jei jau turite gana plonus plaukus, paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, tai dar labiau juos pažeisti! Vienas iš greičiausių būdų pažeisti plaukus – per daug naudoti karščio produktus. Būtinai ribokite karščio produktų naudojimą, o kai juos naudojate, naudokite šilumą saugančią priemonę arba kelias mūsų mėgstamiausias natūralias šilumą saugančias priemones, kad išvengtumėte plaukų pažeidimų ir skilinėjančių galiukų. Dar geriau – praktikuokitės formuoti bangas ir garbanas be karščio, kad apskritai išvengtumėte karščio žalos.

masažas

Puikus gyvenimo būdas, skatinantis plaukų augimą, yra kasdien skirti laiko kelių minučių galvos odos masažui. Tai galite nesunkiai atlikti patys, o tai skatina plaukų augimą ir storį, nes didina galvos odos kraujotaką ir stimuliuoja plaukų folikulus.

Kondicinierius plaukams

Dažnai prie šaknų dedant daug drėkinamųjų priemonių plaukai pasunkėja ir atrodo dar plonesni ir plonesni. Kad to išvengtumėte, tiesiog sutelkite kondicionierių į plaukų galiukus. Per didelis kondicionieriaus kiekis prie šaknų taip pat gali lemti greitesnį plaukų riebalavimąsi. Jei taip nutiko jums, štai vadovas, kaip atsikratyti riebių plaukų.