Kas yra universalios padangos?

Savybės

Universalios padangos sujungia vasarinių ir žieminių modelių savybes. Universalios padangos sujungia dviejų sezoninių tipų privalumus vienoje padangoje. Ne veltui sakoma, kad padangų gamyba susideda iš atitinkamų kompromisų tarp visų parametrų, siekiant patenkinti vartotojų lūkesčius. Tačiau vis dažnesnis vairuotojų pasirinkimas yra universalios padangos, kadangi tai padeda sutaupyti pinigų. Vasarinės ir universalios padangos skiriasi viena nuo kitos protektoriaus raštu, gumos mišiniu ir kontūru, arba, kitaip tariant, forma.

Protektorius

Universalios padangos protektorius turi daugiau lamelių. Jie skirti užtikrinti geresnį padangų elgesį ant sniego. Tačiau vasarą universalios padangos su per daug pjūvių protektoriuje lengvai praranda savo standumą. Taigi universalios padangos savo ruožtu neigiamai veikia jo sukibimą – pablogina stabdymą ir sukibimą ne tik ant sausos, bet ir ant šlapios kelio dangos.

Universalios padangos ir vasarinės padangos protektoriaus skirstymo tipai yra simetriški, asimetriniai ir kryptiniai.

Universalios padangos kryptiniuose protektoriaus raštuose skirtuose, skirtingų protektoriaus dalių funkcijoms yra aiškiai atskirtos. Vasarinė, o ne universalios padangos paprastai turi mažiau lamelių – jos atsakingos už naudojimą vasarą, o vidurinė protektoriaus dalis yra turtingesnė lamelėmis ir skirta palengvinti keliones žiemą, kitaip nei universalios padangos.

Universalios padangos tuo pačiu metu atsakingos už vasaros ir žiemos charakteristikas. Paprastai susiduriame su dviem protektoriaus pusėmis: vasarą ir žiemą. Vadinamosios „vasaros“ linijos paprastai yra „išorinės“ pusės reikalas, t.y. pusė kuri turi būti dedama išorėje.

Universalios padangos ​​naudojami gumos mišiniai sukurti taip, kad užtikrintų priimtiną eksploatacinių savybių lygį esant bet kokiai temperatūrai. Vasarinių padangų mišinys yra bekompromisinis – jis skirtas užtikrinti efektyvumą esant aukštesnei nei 7 laipsnių temperatūrai. Todėl, kylant aplinkos temperatūrai, universalios padangos nepasiekia vasariniams modeliams skirto našumo lygio, todėl specialistai dažnai siūlo rinktis vasarines padangas, kadangi jos turi daugiau pliusų nei universalios padangos

Kitaip tariant ir universalios padangos ir kitų padangų kontūras yra aplink protektorių. Tai matosi pažvelgus į priekyje esantį protektorių. Tiek universalios padangos  tiek kitos padangos kontūras lemia jos sąlyčio su keliu sritį, todėl jos dydis yra svarbus ir universalios padangos, ir kitos padangos sukibimui.

Vasarinės padangos kitaip nei universalios padangos kontūras yra apvalus, o tai užtikrina mažą pasipriešinimą riedėjimui  ir didelį sukibimą vasaros sąlygomis. Universalios padangos kontūras yra masyvus ir primena žieminėms padangoms būdingą kvadratinį kontūrą.

Vasarinės padangos neturi sezonui, kuriam jos skirtos, būdingų ženklų, tačiau universalios padangos turi.

Žymėjimas

 

Universalios padangos žymėjimas yra simbolis M + S („purvas ir sniegas“). Tai ženklas, naudojamas ant visų sezoninių padangų, gaminamų JAV rinkai. Europos sąlygomis universalios padangos iš tikrųjų yra artimesnės žieminiams modeliams ir paprastai turi trijų viršūnių piktogramą su snaigėmis ( 3PMSF ). Be šių simbolių ant universalios padangos ištisus metus, dažnai puikuojasi užrašas ALL SEASON . Kartais gamintojai naudoja atskirus papildomus grafinius simbolius, rodančius, kad universalios padangos naudojamos ištisus metus esant kintamoms oro sąlygoms.

Universalios padangos turėtų užtikrinti mums priimtiną eksploatacinių savybių lygį ištisus metus, ypač esant vidutinėms sąlygoms. Universalios padangos naudojimas visada paruoš Jus staigiai atėjusiai žiemai ar jos staigiam pasikartojimui pavasarį. Todėl pagrindinis universalios padangos privalumas yra universalumas.

Universalios padangos naudojimas nereikalauja sezoninių apsilankymų padangų specializuotuose autoservisuose, kad būtų galima pakeisti. Dėl to taupome laiką ir pinigus – užtenka atlikti universalios padangos sezoninį ratų balansavimą.

Brangesnis universalių padangų komplektas iš patikimo gamintojo gali būti geresnis pasirinkimas nei du labai pigių sezoninių padangų komplektai. Toks sprendimas naudingas vairuotojams, kurių metinė rida yra nedidelė (mažiau nei 5-6 tūkst. kilometrų per metus) ir daugiausia juda po miestą, jiems yra rekomenduojamos universalios padangos.

Kodėl universalios padangos?

Važiuodami mažai kilometrų saikingu vairavimo stiliumi daugiausia mieste, universalios padangos tinkamos, kol jos nepraranda savo savybių. Universalios padangos nepasens, kol nesusidėvės. Taip pat reikia nepamiršti, kad sąlygos, su kuriomis susiduriame mieste, yra gana retai ekstremalaus pobūdžio. Tikrai geriau po 4-5 metų ir nuvažiavus tarkime, 40 000 kilometrų, pasikeisti universalių padangų komplektą, nei naudoti du sezoninių padangų komplektus 10 metų.